Interes w internecie – czemu należałoby zaczynać?

Pisanie pamiętnika jest zajęciem, jakie uprawiają ludzie od wieków. To właśnie dzięki pamiętnikom zachowała się wiedza sprzed lat. Dzięki pamiętnikom dostępny jest także obraz dawnych epok. We obecnym świecie pisanie pamiętników papierowych powoli odchodzi do lamusa.

Zamiast pamiętnika papierowego są blogi, inaczej pamiętniki internetowe rodzaju https://wiadomoto.pl/. Jest jednak ogromna różnica pomiędzy takim pamiętnikiem papierowym a blogiem. Pamiętnik papierowy był bardziej osobisty. Tudzież bloga, który przecież pracuje w internecie, ma prawo czytać każdy. Co zgodność z rzeczywistością internet gwarantuje pewną ochronę własności osobistej, jednak oraz tak wszyscy mogą posiadać dostęp do zapisu wspomnień lub przeżyć. Pamiętnikarstwo uprawiane jest również w social media.

Social środki masowego przekazu to, poza blogami, przeróżne portale społecznościowe, muzyczne i inne, na których ludzie poznają się, wymieniają odczuciami, zwierzają się sobie. Prowadzenie dzienników internetowych jest niezmiernie legendarne wśród młodych ludzi.

Należy jednakże wiedzieć, że tego typu zwierzenia prowadzą też niektóre gwiazdy, jak oraz politycy. Nie ulega wątpliwości niemniej jednak, że takie pamiętniki ludzi publicznych różnią się od pamiętników osób całkowicie anonimowych. Politycy na własnych blogach najczęściej komentują najnowsze doniesienia z życia polityki, a również wchodzą w polemiki światopoglądowe ze swoimi kolegami z rządu.

Gwiazdy natomiast donoszą o swoich koncertach, pokazach mody czy filmach, w jakich zagrały. Blog jako pamiętnik ma okazję być kompletnie anonimowy, jakkolwiek niektórzy umieszczają na nim swoje zdjęcia, piszą czym się zajmują, skąd pochodzą. To rodzaj pewnego oczyszczenia, ponieważ oraz tak piszą o rzeczach, jakie inni ludzie czytają na odległość. Czasem jednak zdarza się, że poprzez treści umieszczane na blogu dana figura jest szykanowana w swoim środowisku, dotyczy to przede wszystkim dzieci. Właśnie dlatego także wszyscy rodzice powinni być czujni i zwracać uwagę na to, co robi ich dziecko w sieci i jak to na niego wpływa.