Terapie SI – czym są oraz co kurują?

Polskie szpitale coraz to częściej i coraz chętniej wzorują się na klinikach amerykańskich. A jak nie ulega wątpliwości Ameryka celuje jeżeli gra toczy się o wymyślanie metod leczenia, opracowywanie receptur na leku skuteczne i używane w leczeniu rozmaitych chorób. Do Polski wprowadzono również terapię światłem. Jest to metoda coraz bardziej atrakcyjna. Stosowana jest w głównej mierze w obszernych szpitalach, w znaczących miastach. Konstruowane są oddziały, gdzie leczy się oczywiście światłem. Taka metoda leczenia nazywa się SI. Są profesjonalne urządzenia, które przyzwoicie stosowane leczą z przeróżnych chorób.

Czasem terapia światłem wprowadzana jest jako jedyna metoda leczenia danego człowieka, nieraz łączy się ją razem z zażywaniem stosownych lekarstw. Niemalże każdy może spróbować takiej terapii. Konieczne niemniej jednak jest skierowanie lekarza. Zawsze jesteśmy w stanie zasugerować, czy spytać lekarza, czy i my możemy skorzystać z terapii światłem. Czasami związane jest to z dojazdami do większych szpitali. Taką kurację światłem użytkuje się bo tylko w określonych klinikach. Od pewnego czasu modna jest terapia światłem.

Stosowana jest ona w coraz większej ilości klinik. Taka terapia światłem od lat stosowana jest zwłaszcza w Ameryce. To właśnie tam została wymyślona, to tam była testowana. Dopiero od kilkunastu lat szpitale europejskie zdecydowały się na wprowadzenie tej metody. Okazało się albowiem, iż jest to metoda nadzwyczaj wydajna. A takie leczenie światłem jest niezwykle skomplikowane. Polega ono nie tylko na naświetlaniu właściwych partii, miejsc. Ważne są różne inne detale – na przykład kolory takich światełek. To właśnie od tych barw zależy nadzwyczaj wiele.

Nad tą metodą naukowcy pracowali wybitnie długo. Duży wkład był także psychologów, jacy odkrywali działanie poszczególnych barw na człowieka – człowieka zdrowego, ale i ze schorzeniami. Taka terapia SI stosowana jest bo w różnych wypadkach – przetestuj terapia si śląskie. W większości wypadków ma służyć wyleczeniu z rozmaitych chorób – choćby z alkoholizmu. Jeśli w związku z tym jakaś metoda jest efektywna należy ją wykorzystywać. A leczenie światłem oraz kolorami jest skuteczne.